Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Sepcial Promotion

Aké sú príčiny ťažkostí s členkovým kĺbom?


Členkový kĺb je štatisticky najčastejšie poraneným kĺbom. Podvrtnutie - distorzia, nestabilita členka alebo chronická bolesť s obmedzením hybnosti - impingement, môžu vznikať z viacerých príčin.

Úraz. Podvrtnutie členka vyniká nielen pri športovaní, ale veľmi časti pri bežnej chôdzi, či turistike.S týmto úrazom sa stretávame najmä u vrcholových futbalistov, volejbalistov či basketbalistov. Pri dostupnutí na neznámy predmet alebo nerovnosť sa členkový kĺb poraní aj u bežnej populácie.


Degeneratívne zmeny.
Opotrebovanie chrupavky spojené s chronickým zápalom je dôsledkom degeneratívnych zmien na váhonosnom kĺbe. Náchylní sú najmä jedinci s nadváhou a predispozičnými faktormi v rámci dedičných faktorov - artrózy.


Vrodené zmeny.
Do tejto skupiny patria pacienti s generalizovanou hypermobilitou - voľnosťou kĺbov. Nestabilita členka je neúrazového charakteru a je spôsobená vrodenou "voľnosťou" kĺbneho púzdra a väziva.


V dennej praxi sa stretávame s pacientami, ktorí bagatelizujú ťažkosti a úrazy členka. Bežne takéto stavy "rozchodia". Ak sa však poranenie nediagnostikuje správne a včas, často vznikajú chronické ťažkosti s obmedzením jeho funkcie.

loading...
Volajte nám+421907722377 (aj SMS)
Píšte náminfo@ortopedickecentrum.sk
Navštívte násNitra a Galanta