Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Sepcial Promotion


Nový spôsob liečby športových úrazov a artrózy kĺbov

Liečba športových úrazov zaznamenala v posledom období významné poznatky. Existuje veľa nových artroskopických operačných postupov, ktoré sú "šetrnejšie" pre pacienta a umožňujú rýchlejšiu rehabilitáciu a zotavenie sa po úraze. Doba celkového liečenia však závisí od "hojacich schopností" organizmu. Nové poznatky medicínskej vedy ukazujú, že vieme "podporiť" organizmus ku rýchlejšiemu hojeniu a skráteniu rekonvalescencie po športových úrazoch svalov, šliach a kĺbov. Obzvlášť sľubné sú výsledky bioterapie pri chronických zápalových stavoch, ktoré nereagujú na štandardnú liečbu. 


Čo je ACP Double syringe system?

ACP double syringe system umožňuje získať z krvi pacienta plazmu obohatenú o trombocity a hojacie látky. Tento výťažok z krvi sa vstrekuje pomocou injekcie do poraneného miesta resp. kĺbu. 


Ako injekcia z "vlastnej krvi" účinkuje?

V posledných rokoch sa vo vedeckých štúdiach venovala veľká pozornosť účinku rastových faktorov na hojenie tkanív po úraze alebo opotrebovaní. Rastové faktory sú uvoľňované do poraneného miesta z trombocytov v prúdiacej krvi. Tak napomáhajú biologickému procesu hojenia mäkkých tkanív ako je sval alebo šľacha po akútnych úrazoch, alebo po ich chronickom opotrebovaní. Najlepšou cestou ako urýchliť hojenie tkanív, je aplikovať vyššiu dávku hojacích "rastových faktorov" - /autologous blood injection/ priamo do miesta poranenia. Klinické štúdie sú ešte limitované,ale prvé výsledky sú veľmi sľubné z hľadiska skoršieho návratu do hry po svalových a šľachových poraneniach.


Ktoré dignózy sa dajú takto liečiť?

Liečba pomocou ACP je vhodná na typické športové diagnózy ako je tenisový lakeť, zápaly achillovej šľachy, zápaly patelárnej šľachy - /jumper knee/ ale aj poškodenia šliach iných kĺbov. Výhodou je, že ide o neoperačnú, bezpečnú metódu , ktorá používa hojacie bunky z "vlastného tela".


Aký je postup pri aplikácii tejto metódy?

Pri návšteve pacienta sa mu odoberie 9 ml krvi do špeciálnej dvojitej skúmavky. Táto vzorka sa dáva do laboratória, kde sa spracováva v centrifúge. Tak sa oddelí červená zložka krvi od plazmy. Plazma obsahuje obohatené trombocyty, ktoré uvoľňujú bielkoviny a ďalšie látky podporujúce urýchlenie hojaceho procesu tkanív. Takto pripravené "hojace bunky" sa vstrekujú injekciou priamo po poraneného miesta. Tento postup naštartuje organizmus ku rýchlejšiemu hojeniu.


Ako  často sa podávajú injekcie a ako dlho trvá celá "kúra"?

Aplikácia jednej injekcie a teda aj návšteva lekára trvá cca 30 minút. Injekcie sa podávajú v intervaloch cca 7 dní. Odporúča sa podať 4-6 injekcií. V akútnych prípadoch sa však intervaly medzi injekciami môžu skrátiť.


Hradí takúto liečbu moja zdravotná poisťovňa?

V Európskej únii a na Slovensku sa táto liečba neuhrádza z verejného zdravotného poistenia. Ide o nadštandardnú bio liečbu hradenú na priamu platbu. Jedna injekcia sa hradí vo výške 200 Euro. Celková kúra 6 injekcii stojí 1200 Eur. 

loading...
Volajte nám+421907722377 (aj SMS)
Píšte náminfo@ortopedickecentrum.sk
Navštívte násNitra a Galanta