Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Sepcial Promotion

Deformity nohy


Hallux valgus


Hallux valgus je štrukturálna deformita kĺbu palca na nohe s vybočením palca navonok od stredu tela a vybočením prvej záprstnej kosti dovnútra. Liečbu zahajujeme u nefixovaných deformít konzervatívne. Používame gumové korektory, nočné redresné ortézy a doporučujeme širokú a pohodlnú mäkkú obuv. Odľahčovacie krúžky prikladáme na bolestivú prominenciu. Vhodné je pridať masáže, kúpele a pravidelné cvičenie nohy. Operačnú liečbu indikujeme podľa rozsahu, typu deformity a očakávaní pacienta. Prihliadame aj k deformitám susedných prstov.

Hallux rigidus

Zatuhnutý palec je bolestivé postihnutie hlavného kĺbu palca pri rozvoji artrotických zmien. Kostné výrastky obmedzujú hybnosť a deformujú kĺb. Bolesti sa zhoršujú pri chôdzi v topánkach s mäkkou podrážkou. Súčasťou konzervatívnej terapie je obuv s pevnou podrážkou, protizápalové lieky podávané lokálne a celkovo. Pri pokročilom a bolestivom náleze podľa rozsahu poškodenia indikujeme odstránenie výrastkov alebo spevnenie kĺbu.

Metatarzalgia a pridružené deformity prstov

Metatarzalgia vzniká preťažením prednej časti nohy, ktoré je dané poklesom priečnej klenby a následne vznikajú bolestivé otlaky pod hlavičkami predpriehlavkových kostí. K odchýleniu palca sa pridružujú často aj deformity priľahlých prstov. Liečba je možná konzervatívna alebo pri pretrvávaní bolestí aj operačné riešenie.

loading...
Volajte nám+421907722377 (aj SMS)
Píšte náminfo@ortopedickecentrum.sk
Navštívte násNitra a Galanta